Upevnění psa do batohu

Před prvním použitím batohu DOG CARRIER®, prosím, věnujte pozornost následujícím řádkům, kde se dozvíte, jak batoh DOG CARRIER® správně nastavit a jak do něho snadno upevnit psa. Vše krok za krokem. Základní nastavení batohu DOG CARRIER® provedete pouze poprvé, poté budete psa zapásávat do již nastaveného batohu. 

PRVNÍ NASTAVENÍ BATOHU:

KROK 1: Uvolněte hrudní popruhy, rozepněte břišní pás a postranní zipy a rozdělejte celý batoh.

KROK 2: Zkontrolujte, v jaké výšce je zaháknuta karabina hrudního postroje. Pokud potřebujete karabinu navléknout výš nebo níž, jednoduše ji otevřete, vyndejte ze záhybu, kde je nyní a navlékněte ji níž, nebo výš. Po navléknutí karabinu opět zadělejte, aby nedošlo k jejímu uvolnění. Výšku, do které karabinu upevníte volte dle délky hřbetu psa. Na výběr je ze 3 výšek na obou stranách batohu. Pokud je výška nastavena moc vysoko, může hrudní postroj psa škrtit, pokud je naopak moc nízko, nepůjde hrudní postroj zapnout.

KROK 3: Připravte si rozepnutý a nastavený batoh tak, jako je na obrázku níže. Psa postavte na batoh tak, abyste mohli zadní packy vložit do dvou otvorů v odepnuté části batohu a po zvednutí batohu provlékli ocas skrz díru v sedací části (na dně) batohu. Naše batohy jsou dodávány s polstrovaným podsedákem, ve kterém je otvor pro ocas, díky kterému pes pohodlně sedí.  

KROK 4: Jakmile máte psa postaveného zadními packami v otvorech pro nohy a ocas protažený otvorem pro ocas, zvedněte zádovou část batohu a položte ji psovi na záda. Následně zacvakněte klipsny na hrudním postroji, čímž propojíte zadní a přední část batohu. Utáhněte hrudní popruhy tak, aby psa neškrtily, ale zároveň byly dostatečně pevně utaženy a neplandaly. 

KROK 5: Zapněte postranní zipy na batohu. Pokud je horké počasí, můžete později zipy až do poloviny otevřít, aby se pes zbytečně nepřehříval. (Všechny zipy použité na batohu DOG CARRIER® jsou vysoce kvalitní a zaručují bezpečnost Vašeho psa. I nedovřený zip se nemůže sám o sobě otevřít – každá pozice zipu je uzamčena a brání samovolnému otevření). 

KROK 6: Opatrně batoh i se psem nadzvedněte ze země a ujistěte se, že jsou všechny předešlé kroky hotové a pes v batohu bezpečně a stabilně sedí. 

Pokud je nutné některé popruhy uvolnit nebo naopak utáhnout, postavte psa upevněného v batohu opět na všechny čtyři nohy nebo si ho opatrně posaďte mezi nohy (viz obrázek vlevo) a popruhy utáhněte/povolte dle potřeby.

KROK 7: Zapněte psovi přes břicho břišní popruh tak, aby procházel pod předníma packama. Břišní popruh na obou stranách utáhněte, aby byl pevně utažený a dodal psovi stabilitu a pocit bezpečí. Dbejte při tom na to, aby břišní popruh psa neškrtil a nebolelo ho bříško.

 

KROK 8: Dejte si batoh se psem na záda nebo břicho (jak Vám vyhovuje), a upravte délku ramenních popruhů a břišního pásu tak, aby se Vám batoh dobře nesl. 

Při vyndávání psa z batohu postupujte v opačném pořadí kroků s tím, že nepovolujete již nastavené a utažené popruhy a karabiny, což Vám při příštím používání batohu urychlí jeho nasazení.

 

Prvotní nastavení batohu a zapásání psa může být zdlouhavější. Proto doporučujeme si batoh nejprve nastavit a vyzkoušet v klidu doma. Jakmile máte batoh poprvé nastaven, příště již není potřeba jednotlivé klipsny, popruhy a karabiny výškově nastavovat a utahovat. 

Zapnutí psa do již nastaveného batohu je otázkou 1-5 minut v závislosti na tom, jak jste s pejskem sehraní a jak moc je pejsek ochotný držet při pásání do batohu. 

Pro úplné pochopení jednotlivých kroků doporučujeme shlédnout následující video: