FAQ

Máte dotazy k batohům DOG CARRIER®? Na nejčastěji se opakující dotazy naleznete odpovědi níže.

Podrobný návod, jak batoh správně nastavit a jak psa do batohu snadno a bezpečně upevnit nalezenete ZDE.

Video, jak batoh poprvé správně nastavit naleznete ZDE.

Video, jak psa do batohu správně zapásat naleznete ZDE.

Pokud si přesto nevíte rady a potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám poradíme.  

Níže přikládáme tabulku velikostí batohů DOG CARRIER®. Psy měřte od kořene ocasu ke kořeni krku.

MINI – délka těla do 35cm, váha psa 3-6 kg

SMALL – délka těla do 42 cm, váha psa 5-10 kg

BIG – délka těla do 50 cm, váha psa 7-16 kg

XXL – délka těla do 70 cm, váha psa 15-30 kg

 

Batohy ve velikosti MINI, SMALL a BIG lze nosit nejen na zádech, ale i vepředu. 

 

POZNÁMKA: Prosím, mějte na paměti, že váha psa není u batohů pro psy DOG CARRIER® hlavním kritériem. Např. do batohu BIG (doporučená váha psa mezi 7-16 kg) se vejde i pes o hmotnosi 24 kg – např. buldog. Tedy psovi o hmotnosti 24 kg by velikost batohu BIG stačila, přesto ale doporučujeme pro psy o hmotnosti 18-20 kg a více zvolit rozměr XXL. Jde spíše o Vaše vlastní pohodlí, jako majitele – nosiče psa, jelikož větší velikost batohu je lépe uzpůsobena větší váze psa a pohodlí pro majitele. 

DOG CARRIER® batohy lze používat na různých místech a při různých aktivitách, např: turistika

cyklistika / jízda na horských kolech

jízda na skůtru / elektrokoloběžce 

běh 

pohyb psa na nebezpečných a neschůdných místech (skály, schody, místa, která nejsou pro psa přístupná) atd. 

 

S batohy DOG CARRIER® můžete vzít svého psího parťáka s sebou i do obchodu, metra, vlaku, autobusu, na lanovku, na rozhlednu a další místa. 

Jedna z našich zákaznic při koupi XXL batohu uvedla, že se jednou její pes zranil na procházce daleko od domova. Pes byl tak těžký (26 kg), že ho nemohla sama nikam přenést. Aby mohla psovi pomoci, musela ho nejprve nechat samotného, a potom se pro něho vrátit autem… Z toho důvodu se rozhodla koupit batoh DOG CARRIER®, se kterým se jí podobná situace už nestane.   

Já sama jsem byla na výletě na stezce korunami stromů, kam je vstup se psy zakázán – ostatní majitelé museli své chlupaté parťáky nechat v kotcích před stezkou, nebo rozdělit skupinu lidí, aby jeden ze členů rodiny pohlídal psa. My jsme sundali batoh, zapásali psa a bez problémů pokračovali na stezku užít si výhledy.

 

Batohy DOG CARRIER® mají opravdu všestranné využití. 

Používání batohu na psa DOG CARRIER® vždy konzultujte s Vaším veterinářem! Ten by měl detailně znát veškerá zdravotní omezení, která Váš pes má, a která by mohla ohrozit zdravotní stav vlivem používání batohu DOG CARRIER®.  

Sezení v batozích DOG CARRIER® není pro zdravé psy nepříjemné ani škodlivé. Řada z nich se při nošení v batohu uvolní a usne. Omezení: pokud Váš pes trpí spondylózou nebo akutním výhřezem ploténky, potom batoh pro psy nepoužívejte! Zahojená operovaná meziobratlová ploténka není překázkou pro používání batohu DOG CARRIER®. Vzhledem k tomu, že psi jsou přirozeně vystaveni mnohem vyššímu zatížení kloubů při běhu, lovu, skákání nebo hraní, je doporučeno při každodenním nošení v batohu DOG CARRIER® max. 1,5 až 2 hodiny (toto je bezpečná doba). 

Je třeba konzultovat zejména to, zda sedící pozice v batohu není v rozporu s nemocí nebo stavem Vašeho psa, zejména pokud pes trpí akutním výhřezem ploténky nebo spondylózou. Jiná zdravotní rizika a omezení v souvislosti s používáním batohů DOG CARRIER® nejsou známy (při více než 10.000 prodaných kusech batohů všude po světě).

Bezpečnost psa a kvalita našich produktů je pro nás největší prioritou. Od zahájení prodeje v roce 2014 dochází k neustálému zlepšování. Zádové části batohů DOG CARRIER® pochází od známého a kvalitního německého výrobce batohů. Přední části batohů DOG CARRIER® pochází ze stejné továrny, ale vývoj je od nás a je patentován po celé Evropě. Všechny batohy DOG CARRIER® mají na bocích kvalitní zipy SBS – AUTO – LOCK. Díky nim můžete nechat batoh až do poloviny otevřený, aniž by se zipy dále samy rozepínaly. U výškově nastavitelných hrudních postrojů jsou použity otočné karabiny. V průběhu let došlo k posílení celkové stability batohu, byla do batohů všita třetí hliníková výztuha zádové části a také byl zesílen hrudní postroj. V boční části batohu byly přidány zipy, které lze v případě potřeby rozepnout a ulevit tlak na podpaží psa (pokud je zde tlak vyvíjen).

Na trhu naleznete různé systémy pro nošení psů, ale dle našich zkušeností se s pohodlím a komfortem, který nabízí batohy DOG CARRIER® nedá nic srovnat. 

Ostatní batohy a tašky na psy jsou fajn pro psy do 5 kg, pokud máte ale většího psa, je pro Vás nošení v podobných batohách nepříjemné, nebo dokonce nemožné, protože se do nich větší psi jednoduše nevejdou… 

Dále existují systémy na nošení psů, ve kterých pes krkolomně leží a způsobuje si tak bolest, těžší psi si potom tlačí na vnitřní orgány, především srdce a mohou si tím způsobit vážné obtíže. Navíc při nošení psa v tašce dochází při chlůzi k pohybu kyvadla, což je obtěžující a stresující jak pro psa, tak i pro jeho nositele. 

Batohy DOG CARRIER® mají patentovanou konstrukci, která byla navržena tak, aby byla pohodlná jak pro psa, tak i pro jeho nositele. Vytvoření batohů DOG CARRIER® předcházelo několik let intenzivní spolupráce s designéry, vývojáři batohů, veterináři a odborníky na zdraví zvířat. Výsledkem této spolupráce jsou do posledního detailu promyšlené batohy na psy. Ve vývoji neustále pomáhá i zpětná vazba od našich zákazníků. Zaměřili jsme se především na bezpečnost a pohodlí pro psy a také na co největší pohodlí při nasazování batohu. Batohy DOG CARRIER® jsou patentované na území EU (včetně Švýcarska).

Doporučujeme bojácné psy na batoh DOG CARRIER® zvykat postupně. Ideálně psa unavit dlouhou tůrou, během vedle kola atd. a poté, když je pes přiměřeně vyčerpaný ho přemístit do batohu. V takových situacích psi vnímají batoh pozitivně a učí se, že batoh je pohodlný a příjemný.  Ze začátku tedy rozhodně psa do batohu nenuťte, ale učte ho si zvykat, že batoh je prima pomocník, který nabízí možnost odpočinku při namáhavých činnostech.

Vaše štěně vyrostlo z batohu, který jste mu koupili?

Pro takové případy nabízíme možnost výměny použitého batohu za nový + doplacení cenového rozdílu. Stačí objednat novou velikost batohu v části „Výměna batohů“. Poté nám zašlete Váš nahrubo vyčištěný starý batoh, zaplaťte cenový rozdíl a my Vám obratem zašleme nový – větší rozměr.

Provedení batohů SLIM nabízí ideální řešení pro štíhlé a velmi štíhlé rasy psů, jako jsou ohaři, jezevčíci, vipeti, chrti a další. Do batohů pro štíhlé psi jsme přidali i nové funkce, které ještě více zvyšují komfort při sezení v batohu. Přidali jsme 2 zipy na bocích batohu. Boky batohu mohou psa tlačit do podpaží, což způsobuje napětí v horí části těla. Do míst způsobující tlak jsme umístili malé zipy, které po rozepnutí sníží tlak v podpaží. 

Batohy pro psy DOG CARRIER® lze prát v pračce na 40 stupňů. V sušičce lze batohy sušit na program „sport“. 

Všechny velikosti a typy batohů DOG CARRIER® mají na horním okraji zadní části batohu dva suché zipy. Pod suchými zipy jsou dvě hliníkové výztuhy. Výztuhy je nutné před praním VŽDY vyndat. Jakmile batoh vyperete a necháte uschnout, zasuňte výztuhy zpět. 

Pokud není nutné batoh prát v pračce, lze ho čistit za pomocí vody a houbičky. Chlupy lze z batohu vysát vysavačem.    

Batohy DOG CARRIER® byly navrženy tak, aby při správném používání byla zajištěna maximální bezpečnost a pohodlí pro psy i jejich majitele – nosiče. Břišní popruh slouží k dodatečnému přepásání psa pod předními packami přes oblast hrudi a břicha. Zapnutím tohoto popruhu zajistíte dostatečnou stabilitu a pohodlí při sezení v batohu, navíc tím psa dodatečně zajistíte, aby z batohu nemohl vypadnout ani vyskočit. 

Samozřejmě. Rádi zařadíme fotografie i Vašeho pejska do alba spokojených zákazníků. Stačí nám zaslat na kontaktní e-mail foto pejska s batohem DOG CARRIER® a souhlas se zveřejněním na našem webu. 

Jako bonus: Díky zaslaným fotografiím jsme spoustě zákazníků doporučili, jak batoh využívat a zapínat ještě optimálněji a zlepšili tím jejich komfort při nošení. 

 

Veškeré informace o našem webu naleznete v infoboxu úplně dole na jakékoliv stránce našeho webu v oddíle Základní informace. Naleznete zde Obchodní podmínky, Vše o nákupu a Zpracování osobních údajů

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Neváhejte a obraťte se na nás prostřednictvím kontaktního formuláře, e-mailu nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.